Trening funkcjonalny

Jakie korzyści daje trening funkcjonalny?

Trening funkcjonalny w Studio 1st, wykwalifikowani trenerzy i fizjoterapeuci, to coś więcej niż tylko trening.

Umów się na konsultację – Kontakt

Pomożemy Ci: pozbyć się bólu, powrócić do sprawności ruchowej, nauczymy Cię bezpiecznie i efektywnie ćwiczyć

Dla niewtajemniczonych kilka słów o tym, co kryje się pod nazwą trening funkcjonalny?
Trening funkcjonalny jest to rodzaj intensywnych ćwiczeń, dzięki którym otrzymujemy wzmocnienie praktycznie każdej partii mięśniowej. Jednak ostatecznie nie uzyskujemy przy tym zbytnio rozbudowanej masy mięśniowej. Są to ćwiczenia wskazane dla tych osób, które nie chcą mieć charakterystycznie zarysowanej, atletycznej sylwetki, ale chcą poprawić swoją kondycję i siłę. Trening funkcjonalny cechuje się tym, że polega na naśladowaniu wielu ruchów, które są przez nas wykonywane na co dzień. Z tego powodu można powiedzieć, że jest to dość prosty rodzaj ćwiczeń, poprawiających naszą sprawność ruchową i zapobiegających urazom, którym niestety możemy łatwo ulegać – nawet w domu.

Na czym polega szczególne działanie tej formy treningu?

Efekt wynika głownie z pobudzania mięśni głębokich, które przy innym rodzaju aktywności często nie są ćwiczone. Problem może jednak sprawiać tempo treningu, ponieważ jest ono naprawdę intensywne i zdziwić mogą się ci, którzy błędnie sądzą, iż są to spokojne ćwiczenia.
Można śmiało zagwarantować, że na pewno się przy nich ostro zmęczymy i będzie nam brakowało oddechu, ponieważ odbywają się w seriach po 45 lub 90 sekund. Do treningu wykorzystuje się szereg akcesoriów, takich jak: piłki, gumy, sztangi, kettle lub step, dzięki czemu bywa on bardziej urozmaicony. Z racji różnorodności ćwiczeń każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, nawet jeśli jest osobą początkującą i dopiero zaczyna swoją przygodę z treningiem. Coraz częściej trening funkcjonalny pojawia się w ofercie klubów fitness, gdzie korzystają z niego zarówno kobiety jak i mężczyźni. Wiek nie odgrywa też szczególnej roli. Jest to fajna opcja, ponieważ możemy powtarzać ćwiczenia po instruktorze i mamy dzięki temu większą pewność, co do ich skuteczności i jakości wykonania. Więcej informacji na temat treningu funkcjonalnego można oczywiście uzyskać dzwoniąc bezpośrednio do trenera.
Marek Gapiński trener treningu funkcjonalnego czeka również na telefon od Ciebie.
Po prostu zadzwoń!

Tak wygląda trening funkcjonalny Olsztyn Galeria Warmińska Niedaleko Jaroty, Pieczewo, Nagórki, Kortowo

Zagraniczne doniesienia
Trening funkcjonalny Olsztyn, Studio 1st. Blisko z lokalizacji: Zatorze, Stare Miasto, Likusy, Dajtki, Gutkowo, Centrum. Zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *