O mnie

O mnie

Nazywam się Marek Gapiński. W Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Stefana Rusieckiego ukończyłem kierunek fizjoterapia. Doświadczenie w pracy z pacjentami i sportowcami zdobywam nieustannie od 5 lat. W roku 2011 zacząłem swoją przygodę ze sportem, pracując w klubie fitness jako fizjoterapeuta oraz trener personalny. W międzyczasie podjąłem współpracę z fundacją Centrum Zdrowia i Sportu w uczelni którą ukończyłem. Nieustannie podnosząc kwalifikacje na szkoleniach, łączę zdobytą wiedzę i umiejętności z treningu siłowego, kondycyjnego, treningu funkcjonalnego oraz metody terapeutyczne w pracy z pacjentami.
W 2016 roku została otwarta przeze mnie w Olsztynie Pracownia Treningu i Terapii Manualnej. Koncentruje się w pracy na całościowym – holistycznym – podejściu do pacjenta podczas terapii oraz treningu. Szeroki sposób patrzenia na problemy pacjentów pomaga sprawnie określić przyczyny powstawania dysfunkcji oraz ich nawrotów, wybrać odpowiedni model terapii,
by dynamicznie prowadzić i stymulować ciało do samoleczenia i następnie poprawy ogólnej sprawności fizycznej, jak i powrotu do sportu. Aby najlepiej pomagać moim pacjentom,
w jak najsprawniejszy sposób, stosuję zróżnicowane metody terapii, a pomagają mi w tym
liczne szkolenia, które odbyłem, m.in. Holistyczna Terapia Manualna, Kinesiotaping, Trening Funkcjonalny w Sporcie i Rehabilitacji, szkolenia z zakresu diagnostyki i terapii tkanek miękkich oraz inne, które wyjaśniły mi mechanizmy powstawania dysfunkcji.
Istotnym elementem w moim życiu jest również sport, nie tylko od strony zawodowej.
Jestem licencjonowanym instruktorem fitness – ćwiczenia siłowe, a także licencjonowanym trenerem personalnym oraz instruktorem Indoor Cycling. Praca ze sportowcami różnych dyscyplin, a tym samym szeroką gamą urazów oraz dysfunkcji w obrębie narządu ruchu, pozwala mi na ciągłe wzbogacanie wiedzy i doświadczenia. Prywatnie, aktywnie trenując triathlon, nieustannie podnoszę sobie poprzeczkę – podobnie jak w pracy z pacjentami.

 

podpis