Masaż

Jeśli pomyślisz – masaż- to ten dzień może być przyjemniejszy od innych.

Umów się na konsultację – Kontakt

Pomożemy Ci: pozbyć się bólu, powrócić do sprawności ruchowej, nauczymy Cię bezpiecznie i efektywnie ćwiczyć

Studio 1 st zaprasza . Znajdź godzinkę dla swojego ciała i zrelaksuj je po pracy, treningu lub kolejnym stresującym dniu z pomocą doświadczonego specjalisty fizjoterapeuty.

Kilka słów na temat masażu

Na pewno każdy kiedyś słyszał o zbawiennym wpływie masażu na ludzkie ciało. Oczywiście mowa głównie o masażu leczniczym, wykonywanym przez specjalistów i posiadających odpowiednie uprawnienia. Trzeba się wystrzegać osób wykonujących masaże, którzy nie mają odpowiedniego przygotowania. Warto skorzystać z oferty na masaż wykonywany przez osobę znającą tajniki tej, z pozoru tylko łatwej, sztuki pracy z ludzkim ciałem.

Masaż – co możemy dzięki niemu uzyskać?

Korzyści jest naprawdę wiele. Przede wszystkim podczas wykonywania masażu pacjent może się rozluźnić i zrelaksować, ponieważ znacznie zmniejsza się jego napięcie mięśniowe. Dzięki temu, wraz z umiejętnie stosowanymi przez masażystę metodami ucisku, można pozbyć się przy okazji również niektórych nieprzyjemnych dolegliwości bólowych.
Uwaga – dolegliwości bardziej uciążliwe, związane z różnymi dysfunkcjami układu ruchu należy skonsultować. Fizjoterapeuta w czasie wywiadu ustali zakres koniecznych, dodatkowych zabiegów, a także możliwości poprawy stanu zdrowia i samopoczucia pacjenta.
W czasie trwania masażu wraz z ustąpieniem bólu odczuwamy większą przyjemność, w wyniku czego zmienia się na lepszy także nasz ogólny nastrój. Każdy masaż poprawia ukrwienie, dzięki czemu jest polecany dla osób z problemami dotyczącymi krążeniem krwi. Dzięki pobudzeniu krążenia polepsza się odżywienie i dotlenienie tkanek, a my sami czujemy się wzmocnieni i ta funkcja organizmu również może wiązać się ze skutecznym zwalczaniem bólu. Co ciekawe, masaż leczniczy wpływa też korzystnie na układ kostny. Regularnie wykonywane seanse wzmacniają spoistość kości, co również wiąże się ze zwiększeniem ich gęstości. Dzięki temu również stawy mogą być bardziej ruchliwe, szczególnie jeśli masaż likwiduje w nich ból, który dość często odczuwamy.

Marek Gapiński poleca profesjonalny masaż Olsztyn Tuwima 26 (Jaroty, Pieczewo, Nagórki, Kortowo)

Marek Gapiński poleca profesjonalny masaż Olsztyn Tuwima 26 (Jaroty, Pieczewo, Nagórki, Kortowo)

Marek Gapiński poleca profesjonalny masaż Olsztyn Tuwima 26 (Jaroty, Pieczewo, Nagórki, Kortowo)

Kto poczyta trochę o masażu i sam doświadczy jego korzystnego wpływu na własny organizm przyzna na pewno, że masaż okazuje się wyjątkowo korzystny dla naszego zdrowia. Dlatego warto korzystać z jego dobroczynnego działania chociaż raz w tygodniu.

Masaż Olsztyn, Studio 1st. Blisko z lokalizacji: Zatorze, Stare Miasto, Likusy, Dajtki, Gutkowo, Centrum. Zapraszamy

Trochę zagranicznych ciekawostek o typach i technikach masażu.